Abaxo vs Commax – czyj bramofon wybrać?

abaxo, commax, domofon

Dzisiaj na rynku domofonów i wideodomofonów funkcjonuje wielu producentów. Oferują oni często podobne towary, różniące się między sobą tylko niewielkimi, niemal nieznaczącymi detalami. Wszelako diabeł tkwi w drobiazgach. Dlatego postanowiłem stworzyć serię porównań poszczególnych artykułów. Dzięki temu będziecie mogli znaleźć w jednym miejscu szereg wad i zalet poszczególnych modeli bramofonów czy odbiorników instalowanych w domach.

Dzisiaj chciałbym napisać o bramofonach dwóch firm – Abaxo oraz Commax. Wybrałem tych dwóch wytwórców bo posiadają artykuły w podobnych cenach. A to jeden z podstawowych elementów, który klienci biorą pod uwagę.

Bramofon Abaxo

Firma Abaxo oferuje panel bramowy z ukrytym obiektywem. Pozwala to na zapobieżenie uszkodzeniom przez warunki atmosferyczne czy wandali. Urządzenie to nadaje sygnał w formacie PAL, toteż stosowne abaxobędzie podłączenie odbiornika, który poprawnie odczyta przesyłane informacje.

Panel wewnętrzny odbierający dane wyłącznie w formacie NTSC bądź SECAM, czyli amerykański model, nie poradzi sobie z informacjami wysyłanymi ze stacji bramowej.

Powyższy model bramofonu należy instalować natynkowo na ogrodzeniu okalającym posesję, bądź ścianie bloku – w zależności od tego gdzie mieszkacie. Urządzenie wyposażone jest w dwunastowoltowy zasilacz, który umożliwi funkcjonowanie elektrozamka. W panelu zainstalowano dodatkowe diody, umożliwiające pracę w nocy. Cena tego modelu to sto siedemdziesiąt sześć złotych.

Stacja bramowa Commax

Jeżeli chodzi o produkt firmy Commax, został on stworzony z aluminium. Bramofon ten należy instalować podtynkowo. Konieczne więc będzie niewielkie kucie ścian i gipsowanie. Wszelako jest to rozwiązanie nieco commaxpewniejsze, aniżeli montaż natynkowy.

Cena bramofony firmy Commax wynosi sto cztery złote. Wszelako brak obiektywu oraz nieco mniejsza solidność wykonania pozwala myśleć, że lepszym wyborem, zwłaszcza jeśli zależy nam na połączeniu wideo pomiędzy panelem bramowym a odbiornikiem, będzie produkt Abaxo.

Wszelako, jeżeli nie jesteś zainteresowany przesyłem obrazu i szukasz wyłącznie stacji bramowej, która pozwoli na otwieranie drzwi i komunikację głosową, towar, który widzisz na obrazku obok jest dla Ciebie idealny. Łączy w sobie prostotę. Nie posiada żadnych zbędnych bajerów. Doskonały wybór dla fanów minimalizmu i zbędnych wydatków.

You may also like...

Dodaj komentarz