Genway kontra Abaxo

abaxoPodstawą w dzisiejszym świecie jest poczucie bezpieczeństwa. Wiedząc, że mamy dach nad głową, azyl, schronienie do którego możemy się udać, możemy zdziałać więcej. O wiele więcej. Wiem po sobie, jak ciężko jest pracować, skupić się, kiedy nie mamy ku temu warunków. Musimy samodzielnie zbudować sobie takie miejsce, w którym będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Z pomocą może przyjść technologia. W dzisiejszych czasach, gdzie nawet lodówka może wysłać smsa, że jest pusta, jesteśmy w stanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa przy pomocy gadżetów. Oprócz systemów alarmowych i kamer, które czasem mogą być na wyrost, ludzie instalują wszelkiego rodzaju domofony i wideodomofony. Jest to niejako kompromisem pomiędzy brakiem jakiegokolwiek zabezpieczenia a paranoicznym montażem systemu wideo w domkach jednorodzinnych.

Tani sposób na bezpieczeństwo

atrapa kamery, genwayNajlepszym sposobem będzie chyba wykorzystanie wcześniej wspomnianych wideo domofonów. Dołączenie kamerki do panelu bramowego tradycyjnego domofonu już znacznie zwiększa szansę na wyłapanie złodziei czy innych niepożądanych gości.

Obok systemu wideodomofonowego warto wykorzystać  atrapy kamer, o których pisałem już wcześniej. Działa to podobnie jak atrapa alarmu w samochodach. W widocznym miejscu instaluje się migającą lampkę, a złodziej widząc ją, woli nie ryzykować. Z atrapą kamery jest tak samo. Jeśli potencjalny włamywacz zobaczy, że na ścianie budynku znajduje się kamera, nie będzie nawet próbować.

Funkcję rejestratora pełni także obiektyw ukryty w panelu bramowym. Naduszenie odpowiedniej funkcji w odbiorniku pozwala podejrzeć sytuację przed bramą. Co więcej, dołączony dysk twardy, bądź karta pamięci umożliwia zapisanie sekwencji zdjęć, a w nowszych modelach wideodomofonów nawet krótkiego filmu.

Producenci bramofonów, wyświetlaczy i innych takich

Obecnie na rynku istnieje przepych. Wybierać można spośród dziesiątek, jeśli nie setek marek. Ale nie wszystkie są tak dobre jak inne. W każdej notce staram się wymienić jedną, dwie firmy, które zasługują na Waszą uwagę. Dzisiaj chciałbym polecić produkty takich marek jak Genway oraz Abaxo.

Genway jest obok marki Commax jednym z gigantów, z którym trzeba się liczyć. Abaxo według mnie nieco goni stawkę, ale dzięki temu ceny ich urządzeń są nieco niższe. Już za niecałe sześćset złotych możecie kupić cały zestaw, tj. bramofon i odbiornik.

You may also like...

Dodaj komentarz