Jak przeżyć w miejskiej dżungli?

Dzisiaj odniosę się do problemu przeludnienia. Pewnie zdarzyło Ci się, że wpuściłeś do klatki ulotkarza czy gości sąsiada. Nie ma nic bardziej irytującego niż ludzie, którzy nie wiedzą, pod który numer dzwonić. Mnie osobiście denerwują sąsiedzi, udający, że zapomnieli klucza.

Nie wierzę, że zapominają go codziennie. Jest to raczej wygoda z ich strony. Wiedzą, że i tak im otworzę. Ale tego typu sytuacja może powtarzać się wyłącznie w blokach, gdzie zainstalowano zwykły domofon. Bramofon wyposażony w kamerkę umożliwi Ci zobaczenie, kto czeka na dole. Dzięki temu usprawnieniu, będziesz wiedział, kogo wpuszczasz i czy na pewno chcesz, by ta konkretna osoba dostałą się do klatki.

Wideodomofony a nowinki techniczne

abaxo monitorOprócz kamerki, która sprawia, że zwykły domofon staje się wideodomofonem, w nowoczesnych systemach otwierania drzwi wykorzystuje się także szereg innych rozwiązań. Są to chociażby zamki kodowe czy czytniki kart magnetycznych.

Warto także wskazać na możliwość podłączenia najnowszych modeli z Internetem, dzięki czemu będziecie mogli obserwować sytuację przed Waszą furtką, znajdując się po drugiej stronie globu. Wystarczy pomiędzy panelem bramowym a odbiornikiem podpiąć bramkę IP.

Wideodomofony Abaxo posiadają jeszcze moduł pamięci. Jeśli podłączenie modułu, umożliwiającego kontakt wideodomofonu z telefonem to zbyt wiele, jest to doskonałe rozwiązanie, by po powrocie sprawdzić, kto chciał dostać się do naszego domu.

You may also like...

Dodaj komentarz