Na co warto zwrócić uwagę wybierając wideo domofon?

Obecnie na rynku dostępna jest tak duża oferta domofonów, że wybór tego najbardziej odpowiadającego naszym oczekiwaniom może okazać się trudny. Urządzenia różnią się nie tylko ceną, jaką musimy na za nie zapłacić, ale także wieloma parametrami oraz funkcjami. Poniżej znajduje się kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę decydując się na nowy wideo domofon.

Komunikacja „Hands free”

To bardzo przydatna funkcja, która pozwala na jednorazowe wciśnięcie odpowiedniego przycisku umożliwiającego rozmowę z odwiedzającym bądź innym lokatorem. Dzięki niej nie musimy przytrzymywać przycisku bądź trzymać słuchawki przez całą naszą rozmowę.

Pamięć urządzenia

Kiedy jesteśmy poza domem, wideo domofon może także zapamiętać dla nas zdjęcia odwiedzających, które wyświetlimy po naszym przybyciu. Dzięki temu poznamy dokładną godzinę, kiedy dana osoba chciała się z nami skontaktować podczas naszej nieobecności. Ponadto zapisy wideo mogą posłużyć także naszym gościom, który mogą nagrać dla nas swoją wiadomość.

Monitoring

Wideo domofon z funkcją monitoringu pozwala monitorować teren wokół ustawionej kamery. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku możemy aktywować kamerę, a czynność ta nie zostanie zauważona przez nikogo z zewnątrz. Możemy zatem mieć na oku dzieci bawiące się w ogrodzie, sprawdzić, kto stoi przez naszym wejściem nawet, jeżeli nie wcisnął on domofonu, bądź obserwować okolicę w razie wystąpienia jakiegoś niebezpieczeństwa.

Dźwięk

Warto sprawdzić także, czy wideo domofon posiada funkcję prywatności. Oznacza ona, że użytkownicy mogą w dowolnej chwili wyciszyć dźwięk i zachować w swoim mieszkaniu ciszę. Bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają także na odtwarzanie ulubionej muzyki. Przed kupnem upewnij się, że dźwięk dzwonka ci odpowiada i nie będzie dla ciebie uciążliwy.

Zamek elektryczny

Zamek elektryczny można podpiąć zarówno do bramofonu jak i wideo monitora. Pozwala on na zadane otworzenie drzwi po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Najlepiej kiedy obsługa zamka elektrycznego nie wymaga użycia dodatkowych zasilaczy. W przepadku, kiedy pragniemy w przyszłości rozbudować system o więcej paneli wewnętrznych lub bramofonów, należy zwrócić uwagę, czy dany model na to pozwala.

You may also like...

Dodaj komentarz