Nie mieszajcie komponentów różnych firm

wideodomofony genway, wideodomofon, genwayOstatnio na własnej skórze przekonałem się, że nie należy, a właściwie nie da się łączyć poszczególnych modułów (np. stacji bramowej i monitora) różnych firm. Pomijając problem ze sprzęgnięciem przewodów czy różnych napięć, może pojawić się dysonans nawet w przypadku komunikacji obu modułów.

Niektóre z urządzeń (stacje bramowe) emitują sygnał w postaci NTSC, wszelako europejskie modele wyświetlaczy będą w stanie odbierać wyłącznie sygnał PAL. Stanowi to przeszkodę nie do przeskoczenia. Dlatego zaczynam od ostrzeżenia. Jeśli chcecie wymienić pojedynczy moduł waszego systemu wideodomofonowego, czy to marki Genway czy Elfon, zadbajcie, by pasował firmowo do reszty. Nie warto robić sobie kłopotu.

Na co się zdecydować?

Na rynku znajduje się wiele modeli, dziesiątek różnych producentów. Każdy stara się przebić konkurencję mniejszymi, bądź większymi innowacjami. A to któryś zamontuje większy ekranik, dodatkowy zamek kodowy czy pozwoli sterować bramą wjazdową przy użyciu pilota.

Obecnie wideodomofony posiadają nawet specjalne osłonki i ukryte obiektywy, by chronić całość przed wandalami. Na szczególną uwagę zasługują urządzenia dwóch firm: Genway oraz Elfon. Oczywiście nie ograniczam wybory tylko do tych dwóch, ale na potrzeby artykułu odniosę się do tych konkretnych marek.

Wideodomofony Genway

Wideodomofony Genway to dobry przykład, jak skutecznie pogodzić cenę z jakością. Ich produkty oprócz wielu funkcji, nierzadko nadprogramowych, jak możliwość podglądu sytuacji przed bramą bez zdradzania obecności czy sposobność podłączenia drugiego odbiornika, charakteryzują się solidnością wykonania.

W przypadku tego producenta trzeba wspomnieć o produktach obsługujących dużą ilość mieszkań. W zaprzyjaźnionym sklepie możecie odnaleźć np. domofony ośmio rodzinne. Jeśli potrzeba możecie podłączyć całość do konsoli portiera. Zatrudniając odpowiednią osobę, będziecie mogli cieszyć się jeszcze większym bezpieczeństwem.

Wideodomofon Elfon

wideodomofon elfon

Wideodomofon Elfon to klasyka. Nic ponad podstawowe funkcje. Nie jest to jednak wadą, lecz zaletą. Dzięki minimalizmowi urządzeń tej firmy nie będziemy musieli wykładać bajońskich sum na często niepotrzebne dodatki. Panel bramowy i monitor często w zupełności wystarczy do zapewnienia bezpieczeństwa swojej rodzinie.

Przedsiębiorstwo do swoich artykułów dołącza brelok, który pozwoli na otwieranie drzwi bez użycia klucza czy wpisywania kodu. Większość stacji bramowych oferowanych przez markę Elfon została wyposażona w zamek kodowy i czytnik kart magnetycznych.

A czego Wy oczekujecie od wideodomofonu? Piszcie!

You may also like...

Dodaj komentarz