Video domofon Abaxo czy wideodomofon Genway

video domofon, video domofony, Dzisiaj video domofon może założyć każdy. Nie trzeba do tego specjalnej wiedzy czy dużych nakładów finansowych. Najtańsze urządzenia tego rodzaju dostępne są już nawet w cenie pięciuset złotych. Warto czasem zwrócić uwagę na markę, zwłaszcza przy zakupie towaru z niższej półki. Warto podkreślić tutaj artykuł firmy Abaxo i to właśnie ich sprzęt chciałbym dzisiaj zaprezentować.

Video domofony dla każdego

Przedsiębiorstwo Abaxo oferuje zestaw z monitorem o wielkości czterech i trzech dziesiątych cala. Ciekłokrystaliczny ekranik emituje obraz w formacie 16:9. Moduł posiada wbudowaną pamięć umożliwiającą zapisanie nawet do dwudziestu zdjęć!

Monitor obsługuje dwa wejścia słuchawkowe. W menu umożliwiono regulację głośności rozmowy, wywołania oraz jasności przy pomocy przycisków sensorycznych. Do zasilania urządzenia potrzebny jest zasilacz, oddający prąd stały o napięciu 13,5V.

Stacja bramowa tego video domofonu nadaje sygnał w standardzie PAL. Elektrozamek jest zasilany z kamery prądem o napięciu 12V. Panel bramowy nocą doświetlany jest dzięki diodom podczerwonym.

Wideodomofony Genway to produkty z wyższej półki

wideodomofony genway, wideodomofon, genwayNieco droższe wideodomofony oferuje firma Genway. W wielu przypadkach jest to podyktowane wykorzystaniem monitora o większej przekątnej. Siedmiocalowy monitorek, na którym wyświetla się obraz w rozdzielczości 480×234 jest wyjściem dla ludzi, którzy cenią wygodę i solidność wykonania.

Sprzęt ten należy montować na szynę DIN. Warto podkreślić, iż urządzenie to nie posiada słuchawki. Panel wewnętrzny posiada tryb głośnomówiący.

Produkt firmy Abaxo oceniłbym na 8/10, zaś urządzenie okraszone logiem Genway dla mnie jest niemal perfekcyjne i otrzymuje 9,5/10.