Wideo domofon w systemie jb-5000

Na początku trzeba zacząć od wyjaśnienia, czym właściwie jest system JB-5000. Produkt ten wywodzi się od producenta Leelen i jest systemem domofonowym, przeznaczonym do domów wielorodzinnych, np. bloków, wieżowców czy kamienic. Wariantów owego produktu jest wiele, monter ma sposobność doboru czasu pracy kamery, ilości obsługiwanych mieszkań czy dodatkowych gadżetów, pokroju kart magnetycznych i zamka szyfrowego.

Tak naprawdę wszystko zależy od potrzeb mieszkańców i kwoty, jaką będziemy chcieli wydać na owe zabezpieczenie. Warto nadmienić, iż wykorzystanie zamka szyfrowego, bądź karty zbliżeniowej w znaczny sposób przyspieszy dostanie się do domu.

System wideodomofonowy

jb5000, moduł instalacyjny, leelen, wideo domofonKażdy, kto myśli o zamontowaniu w swojej posesji systemu jb-5000 marki Leelen musi być świadom, że konieczne będzie wykorzystanie specjalnego modułu instalacyjnego. Detal przedstawiony na obrazku obok, pozwoli Wam na połączenie panelu bramowego wyposażonego w kamerkę z odbiornikami, zamontowanymi w mieszkaniach. Dzięki temu urządzeniu możliwy będzie przesył sygnału audio i wideo.

Segment należy zamontować na standardowej szynie DIN. Producent podkreśla, że jeden moduł obsługuje do czterech paneli wewnętrznych.

Jeśli chodzi o panel zewnętrzny dobrze jest wybrać taki, który posiada wcześniej wspomniany zamek szyfrowy i możliwość skanowania kart magnetycznych. Wyświetlacz wideo domofonu powinien być dostosowany do dobranego panelu zewnętrznego. Chodzi tutaj między innymi o standard wysyłanego obrazu. W przypadku jednego producenta, nie powinniśmy mieć problemu z połączeniem segmentów.

Jeśli jednak decydujemy się na sprzęgnięcie panelu zewnętrznego jednej firmy z odbiornikiem innej, trzeba mieć na względzie, że nie zawsze wysyłany sygnał NTSC może zostać odebrany.

Co to jest to, NTSC i PAL?

panel bramowy, jb-5000, leelenSą to dwa rodzaje standardów wyświetlania obrazu. Pierwszy, NTSC, wykorzystywany był i jest w Stanach Zjednoczonych. Pochodzi od pierwszych liter nazwy organizacji National Television System Committee (Krajowy Komitet ds. Systemu Telewizyjnego).

USA to właściwie jedyne miejsce na ziemi, gdzie nadal używa się tego standardu. Pal wcześniej obowiązywał w Europie i części Azji. Opracowano go w Niemczech, pierwszy raz zastosowano w 1967 roku.

Dlatego też kupując wideo domofon i panel bramowy powinniśmy być świadomi, iż moduł jednego producenta może nie być kompatybilny z modułem drugiego, nawet jeśli zgodna jest liczba żył i wejść.

You may also like...