Wideodomofon Orno z pamięcią

Jawideodomofon, orno, wideodomofony orno, domofon z kamerką, zestaw wideodomofonowyko pierwszy chciałbym zaprezentować wideodomofon marki Orno. Producent oferuje zarówno zestawy, w których znajdziecie bramofon i panel wewnętrzny, jak i pojedyncze moduły. Dzięki temu, będziecie mogli samodzielnie stworzyć system wideodomofonowy na terenie swojej posesji.

Ten rodzaj wideodomofonu przeznaczony jest dla domów dwurodzinnych. Tak zwanych duplexów. Tego rodzaju budynek możecie kojarzyć chociażby z filmu Starsza pani musi zniknąć.

Carakterystyka wideodomofonu Orno

Monitor owego modelu charakteryzuje się niezwykle małą grubością. Model jest bezsłuchawkowy, nie będziemy więc musieli ganiać do drzwi, kiedy ktoś zadzwoni. W panelu wewnętrznym zastosowano kolorowy wyświetlacz oparty na technologii TFT-LCD.

TFT to z angielskiego Thin Film Transistor – na nich opierają się cienkie ciekłokrystaliczne wyświetlacze. Wyświetlacz sterowany jest za pomocą cienkowarstwowych tranzystorów.

Przekątna ekranu panelu montowanego w mieszkaniu wynosi siedem cali. Monitor charakteryzuje się wysoką rozdzielczością obrazu. Stacja posiada dwa wejścia. Obsługa ekranu dotykowego możliwa jest poprzez specjalne menu, oczywiście język polski jest dostępny.

Moduł pamięci pozwoli zapamiętać sto dwadzieścia obrazów w trybie ręcznym. Tryb automatyczny zapisuje także datę i godzinę. Do wyświetlania zdjęć zaimplementowano funkcję ramki cyfrowej. Slajdy wyświetlane są w formacie TVS, jednak istnieje także sposobność przekonwertowania ich do formatu JPG!

Pozostałe cechy wideodomofonu Orno

Urządzenie możemy regulować w zakresie głośności rozmowy i dzwonka, kontrastu barw monitora oraz jasności wyświetlanego obrazu. Do wyboru mamy dwanaście dźwięków dzwonka – dla wizyty oraz interkomu możemy wybrać inny. Specjalny przycisk umożliwia podgląd w polu widzenia kamery bez wywoływania modułu zewnętrznego – nikt, kto stoi przed bramą, nie będzie wiedział, że jest podglądany.

Producent umożliwił rozbudowę systemu o dodatkowe wideo monitory i kamery. Tutaj konieczne będzie użycie produktów z serii MURI, Defensa, VIA, LEX lub w przypadku kamery CCTV.

Na raz jeden panel może obsługiwać do czterech kamer. Panel zasila się zasilaczem montowanym na szynie. Wymagany jest prąd stały o napięciu szestanstu wolt.

Panel zewnętrzny

Do stacji bramowej dołączono kolorową kamerę CCD. Obudowa panelu została wykonana ze stali nierdzewnej. Bramofon montować należy natynkowo. Kamerę regulować można w pionie.

W nocy obserwację umożliwiają super jasne diody, emitujące światło białe. Urządzenie odporne jest na warunki atmosferyczne. Trzeba podkreślić, że elektrozamek nie potrzebuje dodatkowego zasilania.

Moja ocena wideodomofonu

Wideodomofon spełni wszystkie wasze oczekiwania. Cena waha się wokół dwóch tysięcy złotych, ale jakość wykonania oraz funkcjonalność całkowicie rekompensuje poniesiony wydatek.

Moja ocena: 9/10

You may also like...