Zamek szyfrowy Eura Tech z czytnikiem kart

Kontrola dostępu stanowi standardowe wyposażenie elektrotechniczne każdego domu czy obiektu. Umożliwia ona komunikację oraz zdalne odbezpieczanie wejścia dla osób upoważnionych do przebywania na terenie danego obiektu. W zależności do tego, o jakim obiekcie mogą, pozom zaawansowania oraz system weryfikacji personalnej może być różny.

Alternatywą dla klasycznego domofonu z ograniczoną możliwością kombinacji numerycznych np. listy numerów lokalu w budynku są elektroniczny panele szyfrowe. Zbudowane na podstawie 9 cyfrowego panelu umożliwia nie tylko wybór dziesiętnych numerów ale także obsługę szyfrową zamka kodowego.

Zamek szyfrowy może posiadać od dwóch do trzech wyjść przekaźnikowych, które umożliwiają dostęp do posesji. Pierwsze z nich to wyjście umożliwiające odblokowania zamka wyłącznie za pomocą karty magnetycznej, drugie przy użyciu wspomnianej kombinacji kodowej oraz karty zbliżeniowej oraz trzecie zakładające dowolność albo-albo.

Każdy ze wspomnianych sposobów szyfrowany jest z poziomu panelu numerycznego, a materiał, z którego został wykonany sam panel charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na uszkodzenia mechaniczne czy spowodowane działaniem czynników atmosferycznych.

Prezentowany poniżej zamek szyfrowy Eura Tech został wykonany z wysokiej klasy wzmocnionego aluminium (stopień szczelności IP66- przeznaczony do montażu zewnętrznego) w dwojakiej formie montażowej do wyboru- zarówno do umieszczenia w puszce podtynkowej, jak i jako zewnętrzny element natynkowy w specjalnej skrzynce.

zamek szyfrowy eura tech

Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka modeli urządzenia różniących się między sobą liczbą wyjść blokowanych. Panel posiada specjalny czytnik kart magnetycznych umieszczonych w breloku. Urządzenie funkcjonuje w trzech trybach karta/kod/karta i kod oraz pozwala na 1000 użytkowników w strefie 1 połączenia oraz 10 kodów w drugiej strefie. Funkcjonowanie panelu jak określa producent jest niezawodne w przypadku granicznych temperatur od -18 do =50.

Dodaj komentarz